فروش منبع آب زیلمت ایتالیا
۱۶ آبان

منابع تحت فشار زیلمت

منبع تحت فشار زیلمت

منبع تحت فشار یا Pressure Tank یکی از اجزای کمکی مهم در سیستم های آبرسانی می باشد. منبع تحت فشار از کارکرد بیش از حد و اضافه ی پمپ آب جلوگیری می کند.
به منظور تامین مصارف کم و کوتاه مدت آب، از جمله نشتیهای احتمالی در سیستم آبرسانی و جلوگیری از روشن و خاموش شدن های مکرر پمپ آب و یا کارکرد مداوم آن از منبع تحت فشار استفاده می گردد. همچنین منبع تحت فشار جهت کمک به حذف ضربه ها و شوک های هیدرولیکی و ایجاد پیوستگی و یکنواختی تغییرات فشار در سیستم آبرسانی بکار می رود.
در بین مصرف کنندگان، این نوع مخازن به منبع دیافراگمی، منبع پمپ آب و یا منبع تحت فشار پمپ آب نیز معروف می باشند و معمولا در حجم ها و فشارهای مختلف و با جنس بدنه ای از فولاد، فولاد ضد زنگ و پلاستیک و در اشکال کروی یا استوانه ای و با رنگ ها ی گوناگون در بازار عرضه می شوند. از پرمصرف ترین حجم منبع تحت فشار برای کاربرد های خانگی، منابع ۲۴ لیتری میباشد که برای یک یا دو واحد مسکونی مناسب می باشد.

انواع منبع تحت فشار پمپ آب

منبع تحت فشار تیوب دار (Bladder Pressure Tanks)

این نوع از منبع که پرمصرف ترین نوع منبع تحت فشار میباشد، دارای یک تیوب تقریبا استوانه ای شکل و از جنس لاستیک در داخل منبع هستند که آب را داخل خود و تحت فشار نگه می دارد. عملکرد آنها به این ترتیب است که وقتی پمپ فشار آب را بالا می برد، تیوب بوسیله فشار آب منبسط گشته و از آب پر میشود تا جایی که فشار آب به نقطه حداکثر برسد و در نهایت پمپ آب خاموش می شود. در هنگام مصرف، آب داخل تیوب در اثر فشار هوایی که تیوب را احاطه کرده به آرامی تخلیه شده و به شبکه تزریق میگردد. در اثر مصرف آب و تخلیه آن از داخل تیوب، فشار آب در شبکه به تدریج کاهش یافته تا به فشار حداقل سیستم میرسد و در این نقطه مجددا پمپ روشن شده و سیکل تکرار میگردد.

منبع تحت فشار دیافراگمی (Diaphragm Pressure Tanks)

عملکرد این نوع از منبع شبیه به منبع تیوب دار است با این تفاوت که بجای تیوب از یک دیافراگم استفاده میگردد. دیافراگم آنها لاستیکی و ثابت است و آب را از هوای فشرده جدا میکند. همانند منبع تحت فشار تیوب دار، همانطوری که پمپ، آب را به منبع تزریق می کند، دیافراگم هوای فشرده در بالا را متراکم تر کرده تا زمانی که مقدار فشار آب به نقطه حداکثر برسد و سپس پمپ خاموش شود. در هنگام مصرف آب و در اثر فشار هوای متراکم شده در بالا، دیافراگم مجددا به حالت اول بر می گردد تا پمپ در اثر کاهش فشار و رسیدن به نقطه فشار حداقل مجددا استارت خورده و این روند ادامه پیدا کند. ممکن است که این نوع از منبع ها به تدریج مورد مصرف بیشتری پیدا کنند.

منبع تحت فشار هوایی (Air-over-Water Pressure Tanks)

منابع بسته و استوانه ای شکل ساخته شده از ورق فولادی گالوانیزه می باشند که در آنها آب و هوا (یا گاز ازت) در تماس مستقیم با یکدیگر هستند به این ترتیب که هوا در بالا و آب در قسمت پایینی مخزن قرار دارد. بیش از نیمی از حجم مخزن از آب و مابقی از هوا پر میشود. بخاطر میل کمتر گاز ازت برای حل شدن در آب، بیشتر بجای هوا از گاز ازت استفاده میشود. این نوع از منبع تحت فشار دارای ساختمان ساده تری میباشد و در حجم های خیلی بزرگ نیز میتوانند ساخته شوند. البته استفاده از آنها در حجم های کم منسوخ شده است.
از آنجایی که در حال حاضر مورد مصرف منبع تحت فشار تیوب دار بسیار بیشتر از دیگر انواع منبع است لذا در ادامه صرفا در مورد خصوصیات آن مطالبی آورده خواهد شد اگرچه در بعضی از موارد میتوان آنها را در مورد منبع تحت فشار دیافراگمی نیز استفاده کرد. در ادامه منظور ما از منبع تحت فشار، همان نوع تبوب دار آن است.

ساختمان منبع تحت فشار

هر منبع تحت فشار از سه جزء اصلی تشکیل شده است که عبارتند از پوسته منبع، تیوب و فلنج.

پوسته منبع معمولا استوانه ای شکل بوده با دو قاعده عدسی شکل که یک قاعده آن دارای سوراخی نسبتا بزرگ و دایره ای شکل در وسط است که بوسیله یک فلنج احاطه شده است و قاعده دیگر آن دارای سوراخی کوچک جهت نصب والو هوا است. جنس این پوسته معمولا از ورق فولادی است که ضخامت آن بستگی به حجم و حداکثر فشار قابل تحمل منبع تحت فشار و همچنین بستگی به کیفیت ساخت آن دارد. جنس پوسته میتواند از ورق استینلس استیل (فولاد ضد زنگ) و یا پلاستیک نیز باشد. پوسته معمولا از دو نیمه هم اندازه ساخته میشود که توسط جوشکاری و بصورت کاملا آببندی بهم متصل شده اند که کیفیت این جوشکاری نیز دارای اهمیت است.
منبع تحت فشار پمپ آب چگونه عمل می کند

داخل منبع تحت فشار یک تیوپ مخصوص لاستیکی قرار گرفته که لبه آن از یکطرف منبع و بوسیله فلنچ محکم بین پوسته منبع و فلنچ گیر میکند که باعث آب بندی کامل آن میشود. سپس از طرف دیگر منبع، هوا بوسیله پمپ باد یا تلمبه با فشار به داخل منبع تزریق می شود. به طوری که آب داخل تیوپ رفته و هوای فشرده در خارج تیوب و بین تیوپ و پوسته منبع باقی می ماند.
مکانیزم کار این منبع ها به این ترتیب است که زمانیکه پمپ آب روشن میشود ابتدا آب مورد مصرف شبکه را تامین نموده و در صورت کاهش مصرف آب و یا قطع کامل مصرف سپس به پر کردن منبع تحت فشار میپردازد. همانطور که منبع از آب پر میشود، فشار آب درون سیستم نیز بتدریج بالا میرود تا به یک مقدار حداکثر برسد. این مقدار حداکثر معمولا برابر با فشار حداکثر تولیدی توسط پمپ آب می باشد اگرچه میتواند کمی پایین تر از آن نیز باشد. در این هنگام توسط فرمانی که از کلید اتوماتیک به پمپ آب داده میشود، پمپ آب خاموش میگردد. آبی که با فشار پمپ به داخل منبع هدایت شده است به محض باز شدن یک شیر بتدریج تخلیه میشود. همزمان با تخلیه آب، فشار سیستم نیز کاهش پیدا میکند. تخلیه آب از داخل منبع و ورود آن به شبکه آبرسانی تا زمانی ادامه پیدا میکند تا فشار آب داخل سیستم به یک مقدار حداقل برسد سپس توسط فرمانی که از کلید اتوماتیک به پمپ آب داده میشود، پمپ آب روشن شده و آب مصرفی را تامین میکند و چرخه بالا دوباره ادامه پیدا میکند.
باید توجه داشت که اگر از منبع تحت فشار در سیستم آبرسانی استفاده نشود آنگاه در صورت وجود هرگونه نشتی آب در شبکه و یا مصرف حتی مقدار بسیار کمی آب، پمپ آب مکررا و به سرعت روشن و خاموش شده و یا دائما روشن می ماند که علاوه بر مصرف برق بیشتر موجبات استهلاک زیاد و بیش از حد پمپ آب را فراهم میکند.

فروش منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 60 V

منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 60 V

خرید منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 200 V

منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 200 V

خرید منبع زیلمت ULTRA PRO 300 V

منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 300 V

فروش منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 500 V

منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 500 V

فروش منبع تحت فشارزیلمتULTRA PRO 1000 V

منبع تحت فشارزیلمتULTRA PRO 1000 V

فروش منبع آب زیلمت ایتالیا

منبع آب زیلمت ایتالیا

فروش منبع تحت فشار دیافراگمی بوتان

منبع تحت فشار دیافراگمی بوتانجهت دریافت لیست قیمت ها با بخش فروش شرکت نوین تاسیسات ۰۲۱۸۸۳۰۳۴۱۵ – ۰۲۱۸۸۸۶۰۶۲۴ – ۰۹۱۲۳۸۶۲۵۰۲ تماس بگیرید.

برچسب ها:منبع تحت فشار زیلمت, منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 60 V,,فروش منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 60 V,قیمت منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 60 V,,خرید منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 60 V,,سفارش منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 60 V,,,انواع منبع تحت فشار زیلمت ,,,,منبع تحت فشار,,منبع تحت فشار زیلمت ULTRA-PRO 100 V,,منبع تحت فشار بدون تیوپ,,قیمت منبع تحت فشار ,فروش منبع تحت فشار,,,منبع تحت فشار دیافراگمی,,,منبع تحت فشار زیلمت ULTRA-PRO 50 V,,,منبع تحت فشار ۱۰۰لیتری,,منبع تحت فشار رفلکس,,قیمت مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی ,, منبع تحت فشارزیلمتULTRA PRO 1000 V,,فروش منبع تحت فشارزیلمتULTRA PRO 1000 V,,منبع تحت فشار زیلمت ULTRA-PRO 500 V,خرید منبع تحت فشارزیلمتULTRA PRO 1000 V,,,قیمت منبع تحت فشارزیلمتULTRA PRO 1000 V,, فروش منبع تحت فشارزیلمتULTRA PRO 1000 V,,,, منبع تحت فشارزیلمتULTRA PRO 1000 V,,, منبع تحت فشارزیلمتULTRA PRO 1000 V,, منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 500 V,,منبع تحت فشار زیلمت ULTRA-PRO 24 V,, منبع تحت فشار زیلمت,,,, فروش منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 500 V,,,, انواع منبع تحت فشار زیلمت,,, قیمت منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 300 V,,, خرید منبع زیلمت ULTRA PRO 300 V,,,, منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 300 V,,,,, منبع تحت فشار زیلمت,,منبع تحت فشار زیلمت ULTRA-PRO 80 V, منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 200 V,, منبع تحت فشارزیلمت,,, خرید منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 200 V,, قیمت منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 200 V,,, قیمت منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 60 V,,, فروش منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 60 V,,, منبع تحت فشار زیلمت ULTRA PRO 60 V,,, منبع تحت فشار زیلمت,, منبع تحت فشار زیلمت مدل ULTRA PRO 200 V,,,, منبع تحت فشار زیلمت مدل ULTRA PRO 300 V,,,لیست منبع تحت فشار زیلمت,منبع تحت فشارzilmet,,لیست قیمت منابع تحت فشار زیلمت,,,