فروش منابع کویل دار پاکمن
۰۳ دی

منابع کویل دار پاکمن

منابع کویل دار پاکمن

برتری منابع کویل دار نسبت به دیگر دستگاه های تولید کننده آب گرم بهداشتی نظیر منابع دو جداره این است که فقط از یک بدنه استفاده شده و پس از بروز اشکالاتی مانند ترکیدگی و یا رسوب گرفتگی کاملا قابل تعمیر می‌باشند. ضمنا بخاطر وجود منبع اصلی انتقال حرارت (کویل) در داخل منبع، افت حرارتی آن بسیار کم می‌باشد.

درجه حرارت مناسب آب

درجه حرارت آب گرم مصرفی معمولا در ۵۰-۶۰ درجه سانتیگراد به مصرف کننده می رسد. این آب نباید در دمایی کمتر از ۵۰ درجه سانتیگراد ذخیره شود، علت این امر رشد باکتری به نام لژیونلا می باشد که در دمای ۲۵ تا ۵۰ درجه تکثیر می گردد. لذا دمای مناسب جهت منابع کویل دار بالای این مقدار می باشد.البته در مواردی که در بالا بودن دمای آب مصرفی محدودیت دمایی وجود داشته باشد پیشنهاد می شود با مخلوط آب سرد و گرم این مهم را برآورده نموده تا موجب رشد باکتری نام برده نگردد.

انتخاب نوع منبع کویل دار

انتخاب منابع کویل دار بر اساس محل مصرف و نوع مصرف به دو دسته کلی افقی و ایستاده تقسیم می شود. منابع کویل دار گاهی دارای یک کویل و بعضا دارای دو کویل حرارتی هستند. در انتخاب نوع منبع کویل دار، فضا و ابعاد موتورخانه مهمترین عامل می باشد و بسته به محدودیت های موتورخانه این منبع انتخاب می گردد.

محاسبه سطح حرارتی کویل مورد استفاده در منبع کویل دار :

برای بدست آوردن سطح حرارتی کویل مورد استفاده ، ظرفیت حرارتی را بر اختلاف دمای لگاریتمی آب ورودی و خروجی و همچنین ضریب کلی انتقال حرارت تقسیم می کنیم.

که در آن :

A :سطح حرارتی بر حسب متر مربع.

Q : ظرفیت مورد نیاز منبع کویل دار بر حسب W

U : ضریب انتقال حرارت کلی بر حسب (W/m2K)

tm ∆ : اختلاف دمای لگاریتمی

* عدد U بر اساس مواد به کار رفته و نوع ساخت کویل متفاوت خواهد بود .

محاسبه حجم منبع کویل دار

محاسبه حجم منبع کویل دار معمولاً بر حسب میزان تقاضای محل اعم از منازل مسکونی، کارخانجات، استخرها و … محاسبه می‌شود.

* به طور مثال در استخر با دانستن تعداد شناگران و مقدار مصرف ۵۰ لیتر برای هر نفر، و با ضرب کردن عدد بدست آمده در ضریب تقاضا (بین ۰٫۴ تا ۰٫۶) حجم مخزن به دست می آید که این میزان در ضریب ۱٫۲ (ضریب ذخیره) ضرب می گردد.

ضریب تقاضا

ضریب تقاضا ضریبی است که که به دلیل همزمان نبودن استفاده ساکنین ( در ساختمان) ، شنا گران (در استخر ها) و … از دوش ها و دستشویی ها در میزان مصرف ضرب می گردد.

ضریب ذخیره

ضریب ذخیره، منابع ذخیره آب در زمان استفاده، ممکن است در پیک بار، به شدت آب کم کنند و آب سرد جبرانی، وارد آنها شود که این آب سرد باعث سرد شدن کل منبع شده و حرارت دیگ، توان تامین گرمای مورد نیاز برای متعادل کردن حرارت را نخواهد داشت، به همین دلیل ضریبی به نام ضریب ذخیره منبع را در حجم مصرف بدست آمده ضرب می­ کنیم تا از یکنواختی درجه حرارت در زمان پیک مصرف اطمینان حاصل شود. این ضریب برای کاربری های مختلف، متفاوت است و برای استخر ها معمولا برابر با ۱٫۲ در نظر گرفته می­شود.

برای محاسبه کویل، منبع کویل دار مشابه مبدل حرارتی، درجه حرارت آب مصرفی، درجه حرارت بویلر و دبی در گذر هر کدام مورد نیاز است. در صورت قرار دادن این ۶ عدد در اختیار کارخانجات سازنده مبدل حرارتی و منبع کویل دار، توان محاسبه ظرفیت آن ها را خواهند داشت.

مدل های منابع کویل دار شرکت پاکمن به شرح زیر است:

منبع کویل دار به ظرفیت ۶۰۰ لیتر

منبع کویل دار به ظرفیت ۸۰۰ لیتر

منبع کویل دار به ظرفیت ۱۰۰۰ لیتر

منبع کویل دار به ظرفیت ۱۵۰۰ لیتر

منبع کویل دار به ظرفیت ۲۰۰۰ لیتر

منبع کویل دار به ظرفیت ۲۵۰۰ لیتر

منبع کویل دار به ظرفیت ۳۰۰۰ لیتر

منبع کویل دار به ظرفیت ۳۵۰۰ لیتر

منبع کویل دار به ظرفیت ۴۰۰۰ لیتر

منبع کویل دار به ظرفیت ۴۵۰۰ لیتر

منبع کویل دار به ظرفیت ۵۰۰۰ لیتر

 

 


جهت دريافت ليست قيمت ها با بخش فروش شرکت نوين تاسيسات ۰۲۱۸۸۳۰۳۴۱۵۰۲۱۸۸۸۶۰۶۲۴۰۹۱۲۳۸۶۲۵۰۲ تماس بگيريد.